Akvarely 2016

Akvarely 2016

Krajiny v mlhách, můj nesmírně oblíbený motiv, motiv zprofanovaný romantismem, pro mě osobně přesto není vyčerpaný. Krajina v mlze je pro mě metaforou poznání, poznání věcí, jevů a lidí, které nikdy není dokonalé. Občas, když se mlhy téměř rozestoupí, odhalí překrásnou krajinu, jindy zas můžete s překvapením narazit na hnízda smetišť a kalných vod. Nedávno kamarád přirovnal takové poznávání lidí k četbě hřbetů (titulů) knih, jen podle názvu a toho, jak na vás kniha vnějškově působí, ji buď otevřete nebo ne. Teď jen, jestli je to krutost, lenost nebo pud sebezáchovy a nebo nic z toho a prostě to jen tak JE.

V roce 2016 se mi však do obrazů dostala i zvířata, prapodivná fantastická zvířata slabikující s obdivem jméno Alfreda Kubina. Jsou tu i delirické krajiny, krajiny, které by prý mohly být skvělým průvodcem na LSD tripu. Také ostrovy zůstávají tím, k čemu se stále ráda vracím. Jsou soběstačným malým světem v tom velkém. Země jako ostrov Sluneční soustavy a ta zase jako ostrov ve vesmíru a tak to pořád pokračuje, že něco je součástí něčeho většího. A přesto se prý všechno od sebe vzdaluje. I člověk to někdy cítí a dokonce ten člověk nemusí být ani příliš citlivý, aby dokázal zaznamenat zvětšující se průrvu mezi sebou a druhými. Občas.

Název, rozměry – podržet myš na náhledu

 

2 komentáře

 1. Rikin
  Úno 24, 2017

  Zdarec Maceško!

  Máš to moc pěkný, asi ti sem zase začnu chodit trošku čmuchat, když sis ten fejsbůk zavřela.

  Měj se HAFec dobře,
  Rikin

  • Ouplň
   Úno 24, 2017

   Ahoj Rikine,

   moc děkuju! Jen čmuchej. Fb jsem už musela obnovit, s mým zmizením zmizel i pětiletý archiv galerie OFF/FORMAT, pro kterou fotím, což nebylo praktické. Tak jsem zas tam (v přísnějším režimu).

   Hezký víkend přeje
   Maceška

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *