Stále na cestě

Stále na cestě

Opět se mi vyrojilo pár maleb, které zde pohromadě vystavím. Tenhle web je samozřejmě hodně skrytý, je to taková poklidná archivační nástěnka, kam si postupem času přišpendluji svoje obrázky. V hlavě mám teď docela dost krajin, dokonce jsem viděla i nějakou figurální stínohru, ale do toho se ještě rozhodně nepustím. Ony ve skutečnosti ty vidiny nejsou ani moc konkrétní, je to spíš takový pocit, že musíš vzít štětec do ruky a že se bude něco dít a to něco tě vyvede z všednosti a řekne ti, že dokud tvoříš a cítíš, že si nelžeš do kapsy, tak ještě není tak zle, jak se ti občas zdá.

Ráda bych pokračovala nějakými nokturny, ale vždycky, když začnu malovat, tak mě to zavede jinam. Zůstávám stále u nadhledu a rozložitých scén, kde velkou roli hraje nebe, horizont a drobné události na zemi. Chtěla bych víc pracovat s mlhou, s opary (mimo těch virových) a vodou, prostě všemi atmosferickými elementy, které akvarel tak skvěle dovoluje. Plánuju koupit stojan, protože pořád maluju na parketách v kleče, což je naprosto blbá poloha pro malbu, pokud zrovna nejste Jackson Pollock.

V souvislosti s malováním se mi velmi často zdává, že učím zase na gymnáziu výtvarku. Velmi často se ve snech vracím do budovy gymnázia nebo staré základní školy, která bývala na tzv. jevíčském zámečku. Jak jsem již psala v dřívějším z příspěvků, sny, které se opakují, burcují naše tupé a hluché hlávky zelí a opakují se proto, že dotyčný je neposlouchá, nepřijímá je a žije proti sobě. Mně se po té práci velmi stýská, ale věřím, že se k ní vrátím. Při zpětném pohledu vím, že to byla jedna z mála prací, kde jsem nepochybovala o jejím smyslu.

Všechny akvarely jsou formátu A3

5 komentářů

 1. Ivana
  Úno 10, 2014

  Moc pěkné. Já vím, že se Ti stýská a velmi Ti přeju, abys mohla dělat to, co Tě baví.

 2. jitka
  Úno 22, 2014

  tak tohle je úžasné

  • Ouplň
   Úno 22, 2014

   Mám radost! Děkuju.

 3. MARi0
  Říj 5, 2014

  Náhodou být stále na cestě má něco do sebe. Jinak malby perfektní, hned bych si jednu z nich pověsil doma na zeď.

  http://mariojeborec.blogspot.de/2014/10/18-den-stale-na-ceste.html

  • Ouplň
   Říj 6, 2014

   To je pravda. Navíc jsem sama sobě řidičem, takže pokud se mi náhodou něco nezamlouvá, vím, kdo za to může a kdo má možnost to napravit.
   Jsem ráda, že se Vám malby líbí. To vždycky potěší. Děkuju.

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *